Loading...
Bramy segmentowe2024-02-06T08:38:26+02:00

Do stworzenia tak innowacyjnej bramy wykorzystane zostały solidne podstawy tradycyjnych bram segmentowych. Opiera się na panelu INNOVO 60 mm, który gwarantuje wysoką szczelność i utrzymanie ciepła. Charakteryzuje się m.in. pięciowarstwowym zagięciem blachy, specjalistycznymi uszczelnieniami oraz wypełnieniem w postaci pianki poliuretanowej – to wszystko ma zapewnić naszym Klientom pełny komfort korzystania z bramy segmentowej Prime.

Zobacz więcej

Brama segmentowa Unitherm to rozwiązanie dla Klientów, którzy lubią… ciepło. I dla tych, którzy wiedzą, że ich bramy są narażone na działanie wielu różnych warunków pogodowych. Ten rodzaj bramy to wyjątkowe połączenie funkcjonalności i jakości z innowacyjnymi rozwiązaniami. Sprawdza się w garażach i domach, które korzystają z systemów oszczędzających energię.

Zobacz więcej

Brama UniPro to propozycja dla wymagających Klientów. Znajdzie zastosowanie w garażach, które są ogrzewane. Gwarantuje zatrzymanie temperatury i odpowiednie wytłumienie dźwięków. Doskonała do domów i obiektów energooszczędnych i pasywnych.

Zobacz więcej

Bramy segmentowe – komfort i niezawodność

Jednym z produktów oferowanych przez producentów bram garażowychbramy segmentowe. Zbudowane są z paneli bramowych, które podczas otwierania/zamykania przesuwają się pod sufit lub wzdłuż ściany budynku. Proponujemy szeroki wybór produktów w wielu wariantach różniących się wykończeniem, systemem sterowania, opcjami konfiguracyjnymi oraz kolorami i wzorami.

Zalety bram segmentowych

Oszczędność miejsca – bramy segmentowe, dzięki pionowemu otwieraniu, nie wymagają zapewnienia dodatkowej wolnej przestrzeni zarówno wewnątrz garażu, jak i poza nim. Co więcej, brama po otwarciu pozostaje pod stropem, co pozwala na pełen komfort użytkowania.

Uniwersalność zastosowania – sprawdzają się w każdym garażu, pasują do każdego otworu garażowego i jednocześnie zapewniają większą o 14 cm szerokość przejazdu, niż bramy uchylne.

Właściwa ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – ten typ bram doskonale izoluje wnętrze garażu od opadów, wiatru i temperatury. Prezentowane bramy segmentowe dostępne są w wersji bez izolacji i z izolacją.

Bezpieczeństwo – wszystkie dostępne bramy segmentowe posiadają certyfikaty potwierdzające spełnianie europejskich norm PN-EN 13241-1 w zakresie bezpiecznego użytkowania.

Dopasuj bramę segmentową do swoich potrzeb

W naszej ofercie proponujemy ocieplane garażowe bramy segmentowe, które zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną. Ich zaletą jest także stabilność i cicha praca. To rozwiązanie proponujemy szczególnie do garaży ogrzewanych zlokalizowanych w bryle budynku. Dla garaży wolnostojących doskonałym rozwiązaniem będą garażowe bramy segmentowe nieocieplone. Wszystkie dostępne są w szerokim asortymencie kolorów i wzorów.

Jeśli poszukują Państwo bramy, która będzie korespondowała odpowiednio z drewnianymi elementami elewacji domu, proponujemy bramy segmentowe Wiśniowski okleinowane w szerokiej palecie wzorów imitujących naturalne drewno.

Bramy segmentowe – wybierz sprawdzone rozwiązania

Brama garażowa to element stolarki zewnętrznej, który w dużej mierze odpowiada za utrzymanie ciepła w obiekcie. W przypadku wolnostojących, nieogrzewanych garaży powinna ona przede wszystkim skutecznie chronić wnętrze przed wpływem warunków zewnętrznych – opadami, wiatrem czy wilgocią powodującą zamarzanie szyb w okresie zimowym.

W przypadku garaży znajdujących się w bryle budynku lub ogrzewanych, skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie bram segmentowych izolowanych. Pozwalają one ograniczyć utratę ciepła i tym samym zaoszczędzić na wydatkach przeznaczonych na ogrzewanie. Bardzo dobrą izolację termiczną zapewnia ocieplana brama segmentowa firmy Wiśniowski o grubości wypełnienia 60mm i efektywnym systemie uszczelnień sprawdzi się zarówno do obiektów energooszczędnych, jak i pasywnych. W przypadku bram UniTherm współczynnik ciepła panelu wynosi 0,33 W/m2K.  

W naszej ofercie znajdą Państwo bramy garażowe segmentowe Wiśniowski typu PRIME, UniTherm i UniPro, która jest dedykowana do garaży ogrzewanych.

Jak dobrać odpowiednią energooszczędną bramę segmentową

Garażowe bramy segmentowe to rozwiązanie pozwalające nie tylko na oszczędność miejsca, ale także na mniejsze zużycie energii wykorzystywanej na ogrzanie garażu. Warto pamiętać, że taka brama garażowa powinna być wyposażona w system uszczelek, które skutecznie będą zapobiegać wymianie ciepła z otoczeniem. Bramy segmentowe produkowane przez markę Wiśniewski wyposażono w uszczelki dolne, górną w blendzie oraz uszczelki boczne. Podobną rolę pełnią panele INNOVO o grubości 60mm, które zapewniają odpowiednie właściwości cieplne (współczynnik przenikania ciepła 0,33 W/m2K) umożliwiające zainstalowanie w budynkach energooszczędnych, a nawet pasywnych.

Bramy garażowe Wiśniowski – zalety produktów

  • Odporność na czynniki zewnętrzne.
  • Skuteczna izolacja termiczna.
  • Wytrzymałość konstrukcji.
  • Zabezpieczenie przed podważeniem.
  • Sterowanie radiowe.
  • Bezpieczeństwo użytkowania.
  • Szeroki wybór wzorów i kolorów.
  • Możliwość dopasowania do każdego otworu garażowego.