Loading...
Bramy segmentowe UNIPRO2018-04-18T00:57:07+02:00

Cicho i bezpiecznie

Brama UniPro to propozycja dla wymagających Klientów. Znajdzie zastosowanie w garażach, które są ogrzewane. Gwarantuje zatrzymanie temperatury i odpowiednie wytłumienie dźwięków. Doskonała do domów i obiektów energooszczędnych i pasywnych.

Zalety bram segmentowych UniPro

Wysoki współczynnik przenikania ciepła – U=1,0 [W/m2xK] sprawia, że doskonale sprawdzają się w garażach ogrzewanych. Szczelność w zakresie utrzymania ciepła można porównać z oknami wielokomorowymi stosowanymi w budownictwie energooszczędnym.

Wysoki współczynnik tłumienia dźwięku – Rc=23 db – ten czynnik sprawia, że garaż jest miejscem doskonale wyciszonym i skutecznie chroni przed hałasem z zewnątrz obiektu.

Doskonałe uszczelnienie to także gwarancja braku kurzu i innych zanieczyszczeń z zewnątrz, które w bramach niezawierających podobnych uszczelnień, bez przeszkód dostają się do garażu.

Konstrukcja bram UniPro

Brama UniPro skonstruowana jest z wykonanych ze stali, ocynkowanych części odpornych na działanie czynników zewnętrznych (w tym wilgoć i różnice temperatur). Bramę, zamocowaną na konstrukcji, wykonano z 40-milimetrowych paneli ze stali, pomiędzy którymi umieszczono bezfreonową pianką poliuretanową. Brama posiada uszczelki zamontowane na całym swym obwodzie.

Funkcjonalność bram UniPro

Bramy segmentowe UniPro dostępne są w wersji ręcznej i automatycznej.

W przypadku wersji automatycznej produkt wyposażony jest w napęd METRO marki Somfy, która jest najbardziej na świecie znanym producentem elementów automatyki przeznaczonych do sterowania urządzeniami domowymi w sposób automatyczny. Urządzenie gwarantuje:

 • sterowanie pracą bramy drogą radiową (RTS),
 • amperometryczne wykrywanie przeszkód,
 • sygnalizację pracy (pulsacyjna lampa sygnalizacyjna),
 • sygnalizację alarmową (w opcji),
 • oświetlenie podjazdu (w opcji).

Ponadto system posiada:

 • zestaw fotokomórek,
 • akumulator awaryjnego zasilania,
 • mechaniczną blokadę antywłamaniową,
 • szynę z łańcuchem wyposażoną w system wygłuszający.

Bezpieczeństwo użytkowania

Jedną z zalet bram UniPro jest wysoki stopień bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno budowy poszczególnych elementów bramy – np. wyprofilowanych paneli, które uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców na łączeniach paneli, zamontowanie zabezpieczeń przed samowolnym opadnięciem skrzydła (zabezpieczenie pęknięcia linki, zabezpieczenia w przypadku pęknięcia sprężyny skrętnej) czy zabezpieczenie przed opadnięciem skrzydła na przeszkodę (np. przejeżdżający samochód).

System dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb

Bramy segmentowe UniPro to produkty przeznaczone dla wymagających Klientów. Ich niewątpliwym atutem jest możliwość dostosowania elementów wykończenia do indywidualnych potrzeb. Klienci mogą wybierać pomiędzy:

 • szeroką paletą barw i struktur,
 • zróżnicowanym montażem systemu sprężyn i prowadnic uzależnionym od wysokości nadproża,
 • bogatym wyborem okuć i klamek,

zróżnicowanym wykończeniem w postaci przeszkleń.