Jak wygląda brama elewacyjna? Trudno powiedzieć. Dużo prościej powiedzieć, jak nie wygląda: nie wygląda jak typowa brama, nie jest podobna do żadnego rozwiązania, które znasz. A gdy już musi przyjąć jakąś widzialną formę, zawsze dostosowuje się do tego, czego oczekujesz. Poznajcie bramę MakroPro 2.0 ELH – bramę elewacyjną.
Nieszablonowa architektura wymaga szczególnej kreatywności. Mówi się o detalach, które wpływają na ostateczny wygląd olbrzymich realizacji – dziś opowiemy jednak o ich przeciwieństwie. O elemencie, który swoimi rozmiarami wpływa na to jak widzimy budynek z bliska, jak i z daleka. I jest to element, nad którym mamy pełną kontrolę.
Brama MakroPro 2.0 ELH została zaprojektowana tak, by można było uzupełnić ją o indywidualne wypełnienie. Oznacza to, że jej skrzydło może z zewnątrz może wyglądać dokładnie tak, jak w projekcie, marzeniach czy oczekiwaniach. Skoro jest to brama elewacyjna, to naturalne wydaje się dostosowanie jej wyglądu do designu elewacji. Front pokryty płytkami, łupkiem lub panelami z tworzywa sztucznego? Dlaczego nie „wtopić” bramy w tło – by stworzyć efekt idealnie spójnej fasady? To olbrzymie możliwości dla architektów i przedsiębiorstw, które chcą mocno podkreślić swoje przywiązanie do piękna.
Dedykowana dla specjalnych przestrzeni
Na jak wiele można sobie pozwolić przy tworzeniu własnej bramy elewacyjnej? Skrzydło bramy może mieć nawet do 20 m2, a grubość maksymalna materiału wypełniającego to aż 4 centymetry. Co ważne, brama może być częścią budynku niedocieplonego lub z dociepleniem o grubości między 70 a 220 milimetrów.
Tylko konstrukcja, aż konstrukcja
Brama elewacyjna to tylko i aż konstrukcja – doskonała konstrukcja, którą uzupełnić można o najbardziej fantazyjne wypełnienie. W tym miejscu należy podkreślić, że brama elewacyjna budowana jest na fundamencie MakroPro 2.0 – jednej z najdoskonalszych bram garażowych na rynku.
Najważniejszą cechą tej bramy jest jakość. Objawia się ona w materiałach, z której ją wykonano, co z kolei przekłada się wprost na trwałość produktu. Dlatego jedną z pierwszych decyzji w procesie projektowania serii MakroPro 2.0 było wykorzystanie podwójnie przeprofilowanej prowadnicy, która gwarantuje całej konstrukcji odpowiednią wytrzymałość – dzięki temu może unieść ciężar nawet nietypowego wypełnienia skrzydła.